Ile zarabiam na OchMyBlogach

MG_7143
Do uchylenia rąbka tajemnicy natchnęła mnie wczorajsza noc.
Z OchMyBloga wróciłam po północy. Po raz kolejny w kameralnym gronie blogerów dyskutowaliśmy na blogowe tematy, dzieliliśmy opiniami, rozterkami, doświadczeniem.
Mega inspirująco.
Jeszcze nie zdążyliśmy wczoraj skończyć spotkania, już na Facebooku pojawiały się komentarze: „kiedy Poznań?”, „kiedy Łódź?”, „kiedy Białystok”… itd. Dobre opinie o OchMyBlogu mega cieszą i z chęcią robiłabym je kilka razy w tygodniu.
W kolejce czeka Gdańsk, Toruń, Warszawa, Poznań, Białystok… oj sporo tego.

fot. psiewedrowki.pl
Na wczorajszym spotkaniu był obecny m.in. Michał z bloga Jak oszczędzać pieniądze. 
Wszyscy siedzieliśmy zasłuchani, gdy opowiadał o pieniądzach, finansach, oszczędzaniu, budowaniu blogowej marki. Nie sądziłam, że w temacie finansów można opowiadać z taką pasją i słuchać godzinami.
Michał, czekam na Twoje pierwsze ogólnopolskie wykłady.
I wyobraźcie sobie, że Michała blog ma rok i ponad 50.000 UU i pod każdym postem po kilkadziesiąt komentarzy, mimo że teksty dłuugie oj dłuuugie. Zbudował aktywną, silną społeczność.
OK, ale ja nie o tym. Okazuje się, że Michał od 1996 roku CODZIENNIE spisuje swoje wszystkie wydatki. Codziennie! od – kilkunastu – lat!!! 
Co więcej – od początku prowadzenia bloga wszystkie swoje wydatki opisuje na nim. Jest totalnie transparentny przed czytelnikami. Pisze otwarcie np. ile zarobił na ostatnim kupnie i sprzedaży mieszkania, bo Michał też inwestuje w nieruchomości. Co za konsekwencja.
fot. psiewedrowki.pl
Spisywanie codziennie wydatków to nie dla mnie. Jednak postanowiłam, że też spróbuję być transparentna i spiszę Wam ile zarabiam na jednym OchMyBlogu.
  • Spotkanie: ok 3-5 godzin.
  • Razem z przygotowaniem (formularze, potwierdzenia), dojazd – 8-10 godzin (jeśli w grę wchodzi miasto poza Warszawą to oczywiście więcej).
  • Liczba dodatkowych pieniędzy na koncie – 0 zł
  • Satysfakcja, że robisz coś dla poprawienia jakości blogosfery – 100%
  • Satysfakcja, że blogerom przydaje się OchMyBlog i motywuje do rozwijania blogowania – 100%
  • Nawiązanie nowych blogowych znajomości – 100%
Czasami ponosimy też wydatki jak dojazd do danego miasta, nocleg, wyżywienie. Dlatego miło, jeśli firma, która chce wspierać rozwój blogosfery oferuje pokrycie kosztów dojazdu, kawy, czy noclegu. Zawsze w ten sposób szybciej i częściej możemy Ochy organizować i docierać do nowych blogerów.
Jak zatem widzicie – zarabiam bardzo dużo. Widzę jak blogi po spotkaniu rozwijają się, ile w blogerach rodzi się chęci do działania, pasji, jak wspierają się nawzajem. To jest dla mnie zarobek, który od razu inwestuję, w blogosferę.
Mam mega satysfakcję, że razem robimy coś dla dobra jakości blogowania. Na Ochach można odkryć blogowe perełki. Nie ma podziału: ten jest znany, a ten nie. Każdy ma prawo wypowiedzi. Wszyscy nawzajem uczymy się od siebie.
foto z magicznej kamery Maćka
A to kilka wrażeń otrzymanych od uczestników ostatniego spotkania, najlepsza zapłata 
(no ok pieniądze bardzo lubię, ale w przypadku OchMyBlogów to najlepsza zapłata:))))

Przyznam, że szliśmy sceptyczni, a tu takie miłe zaskoczenie:) Dziękuję organizatorom za organizacje takich cykli, bo również dla nas wieczór był mega inspirujący i cieszymy się bardzo, że poznaliśmy tak ciekawych ludzi jak WY. Na następne spotkania również się piszemy. – tasteaway.pl

Wczorajsze spotkanie bezcenne! Masa nowych pomysłów wyniesiona! Nowe znajomości i doświadczenia zdobyte. Oby tak cześciej.  – chicamala.pl 

Było to mega inspirujące i podbudowujące. Miło wiedzieć, że w moich różnych dylematach nie jestem odosobniony:) – jakoszczedzacpieniadze.pl

To mój drugi ochmyblog i kolejne spotkanie z organizatorami, którzy wiedzą, o co w tym wszystkim chodzi… było niesamowicie ciekawie i żałuję, że musiałam uciekać wcześniej. – cosmefreak.blogspot.com

Moc pozytywnej energii i tona pomysłów po każdym takim spotkaniu! – psiewedrowki.pl

Zerknijcie na wszystkie blogi uczestników ostatniego spotkania. Znajdziecie perełki, gwarantuję:
Tasteaway.pl (smakowanie podróży), F-animation.blogspot.com (happeningi i wesołe wariactwa), 3poziomy.blogspot.com (ekologia), Cosmefreak.blogspot.com (kosmetyki), ZapytajPołożna.pl (blog prowadzony przez położną jak nazwa wskazuje), ChicaMala.pl (o seksie, związkach i pizzy), Jakoszczedzacpieniadze.pl (o tym co w tytule), Psiewedrowki.pl (świat oczami psa Fado) i Bartek, który bloga założy wkrótce, a jest współtwórcą m.in. Baśka Blog.

A to OchMyBlog prawniczy. fot. arekgmurczyk.pl Ładne kolorki.
Na każdym spotkaniu mówimy blogerom: „to są spotkania, po których nie musicie pisać relacji!”
 
Piszą sami z siebie, np:
Sakwan.pl – Wnioski po OchMyBlogu

A tu muffiny, bo blog psiewedrowki.pl obchodzil 2 urodziny :)

 

Listę kolejnych spotkań możecie śledzić na OchMyBlog.pl
 
Chcę już kolejnego! Przyjdźcie. Do zobaczenia:)
This post is available in: English