O mnie

Jestem Ilona Patro, mieszkam w Polsce, ale często podróżuję.

Pracuję z kreatywnymi i inspirującymi ludźmi, twórcami video, blogerami, fotografami. Uwielbiam tworzyć, koordynować, organizować. Profesjonalnie zajmuję się reklamą. Od 9 lat wspieram firmy i agencje reklamowe w działaniach z blogerami, youtuberami. Organizuję także eventy dla firm z udziałem wpływowych twórców.

Od 4 lat współpracuję z Krzysztofem Gonciarzem, czołowym twórcą internetowego video w Polsce, koordynując jego produkcje filmowe realizowane na zlecenie firm.

Kocham pisać, pić kawę, (co widzicie na zdjęciach poniżej), pracować z kawiarni (i wyszukiwać tych najbardziej sprzyjających freelancerom), tańczyć, smakować miejsca (gotować również), praktykować jogę i doświadczać życia wszystkimi zmysłami.

Moje motto: Stop waiting for things to happen. Go out and make them happen.

Untitled collage(1)

PODRÓŻUJĘ I PISZĘ

Prowadzę autorski projekt „Travel around blogs” w ramach którego podróżuję po świecie, poznaję blogerów i inspirujących ludzi z różnych krajów, by wymienić się doświadczeniami, poznać i opisać świat. Przełamuję stereotypy o niebezpieczeństwach podróżowania i poznawania obcych ludzi.
Wynajduję miejsca przyjazne freelancerom na całym świecie.

ORGANIZUJĘ EVENTY

Jako pierwsza w Polsce zainicjowałam spotkania blogerów z różnych kategorii tematycznych, które obecnie odbywają się w największych miastach w kraju.

Blogerzy nazywają mnie swoją „matką chrzestną”.

Organizuję m.in. spotkania dyskusyjne OchMyBlog, pikniki, eventy dla firm, czy największe w Polsce świąteczne spotkanie dla twórców internetowych – Blogowigilia.pl (ostatnie na 700 osób z całej Polski).

WSPIERAM FIRMY W SOCIAL MEDIA

Od ponad 9 lat współpracuję z największymi firmami i agencjami reklamowymi w Polsce w zakresie kampanii marketingowych z blogerami, youtuberami i produkcji video online (promując produkty, usługi, miejsca przy pomocy społeczościowego potencjału blogerów). Zaczęłam je realizować jako jedna z pierwszych osób w Polsce.
Zrealizowałam ponad sto kampanii marketingowych w social media z internetowymi twórcami (pracując w agencjach reklamowych, a od 3 lat we własnej firmie) m.in. dla Orange, Nutricia, Danone, LG, Pepsi, Huawei, Coca-Cola, BOŚ, Pernod Ricard.

Współtworzyłam pierwszą dużą kampanię z videoblogerami Żywioł Riders – Rock&Rojo w Ameryce. Oprócz tego realizowałam kampanie w mediach społecznościowych, m.in. współtworzyłam wielokrotnie nagradzaną kampanię dla Danone Polska – Wielka Inwazja Małego Głoda.