Zestawienie blogowe #6

iStock_000019675609_Small+2

Powracam z zestawieniem. Kilka blogowych linków, wydarzeń i blogów, na które warto zajrzeć.

1. Blogerzy tworzą własne czasopisma, magazyny. Online’owe oczywiście. Oto te, z którymi warto się zapoznać:

 • Magazyn Mammazine – magazyn tworzony przez Trójmiejskie Mamy – blogerki, ale nie tylko dla mam. Ukazuje się co miesiąc. Zajrzyjcie także na stronę Mammazine na Facebooku.
 • Magazyn COOLMAG – tworzony przez Opolską Blogosferę Kulinarną. Pierwszy numer wyszedł w grudniu, kolejny zapowiadany jest na marzec.
 • Magazyn Zmiana – tworzony przez szesnastu blogerów, poświęcony rozwojowi osobistemu. Kolejny numer w marcu.

2. Ostatnio powstały dwa miejsca, w których blogerzy mogą zadać pytanie odnośnie swojego bloga, blogowania i uzyskać odpowiedź, opinię innych blogerów.

 • Rate my blog – stworzony kilka dni temu przez Pawła Opydo. „Rate My Blog ma być serwisem do oceniania i komentowania blogów – ale nie żadne tam „co myślicie”, tylko konkretne problemy i dylematy. Masz kłopot? Podajesz link, piszesz o co chodzi i czekasz na odpowiedź.” – wyjaśnia Paweł.
 • Blogway – stworzony przez Kominka. „To jedyne miejsce w internecie, w którym każdy bloger może uzyskać poradę lub kopa motywacyjnego. Pisz tu o wszystkim, czego nie wiesz, co cię boli i co chciałbyś zmienić na lepsze. Blogway to miejsce wolne od hejterów. I ma naprawdę zajebistą wyszukiwarkę.” – czytamy na stronie.

Czy te dwa serwisy to konkurencja? Na Blogway można zadawać pytania ogólne o blogowanie, zarabianie, design, itp. Na RateMyBlog dyskutujemy o konkretnych blogach. Zatem nie ma wojny między Pawłem a Tomkiem – oba serwisy dobrze uzupełniają się i stanowią pomoc, zwłaszcza dla początkujących blogerów.

3. Nie mogę o tym nie wspomnieć. W ubiegłym tygodniu oficjalnie ruszył DOZO MEDIA, który stworzyliśmy wspólnie z Krzysztofem Gonciarzem.

Współpracujemy już jakiś czas, z dobrym skutkiem. Wkrótce ujrzą światło dzienne kampanie, które przygotowujemy dla klientów. Kręci się, jest dobrze.

Zapytacie: „a co z pancernikiem?”. Odpowiem: „pogalopował:)”. Maciek postanowił skupić się na swoim blogu i marce mediafun. Nadal bardzo lubimy się z Maćkiem i mamy wspólne blogowe projekty, jednak Galopującego Pancernika już nie ma. Pomachaliśmy mu na drogę.

Działalność Dozo Media to wspieranie firm, agencji reklamowych, domów mediowych w tworzeniu i realizowaniu kampanii marketingowych z liderami opinii – blogerami, youtuberami, ale także produkcja video do internetu. Dostaliśmy rekomendacje od najlepszych (zerknijcie na stronę), zatem działamy pełni energii.

3.  Z nadchodzącymi wydarzeniami blogowymi możecie być na bieżąco dzięki kalendarzowi, który dla Was stworzyłam: Blogowe wydarzenia – kalendarz. Podsyłajcie mi wydarzenia, które planujecie – będę dodawać.

4. Blogi, do poczytania, na które ostatnio częściej zerkałam:

 • Filozofia jazdy – blog atrakcyjnej instruktorki jazdy, która jest także egzaminatorem. Niebanalna tematyka, ładne zdjęcia. „Lifestyle za kierownicą, dla kierowców i kandydatów na kierowców.”
 • Kitelancers – mimo, że nie mam nic wspólnego z kitesurfingiem, lubię ten blog. Autorzy realizują marzenia, podróżują z kajtem w odległe rejony świata i opisują na blogu, że wszystko jest możliwe.
 • B*Anita – na jej blog trafiłam, bo podrzuciła mi link do wydarzenia, które organizuje wkrótce w Gdańsku – Trampki, spotkanie podróżujących kobiet. I w ten sposób na blogu zostałam. Piękne zdjęcia i podróże. Anita często podróżuje sama, udowadniając, że nawet w niebezpiecznych krajach kobieta może sobie poradzić.
 • Catherine The Owner – blog kobiety przedsiębiorczej. Znajdziecie tu motywacje do biznesowej aktywności, porady jak zwiększyć produktywność, efektywność, jak zarządzać swoim biznesem, ale także treści lifestyle’owe, bo nie samą firmą przedsiębiorca żyje. Wchłonął mnie.
 • One little smile – akurat na tego bloga trafiłam już dawno. Jest dowodem na to, że na bloggerze można mieć ładny, wyróżniający się designem blog. Design – właśnie. Co miesiąc Paula obdarowuje nas tapetami własnego autorstwa. I przyznam, że korzystam. Już trzeci miesiąc mam na pulpicie tapetę od One Little Smile. Bo mi się podoba, po prostu. Oprócz grafiki, porad graficznych, DIY, znajdziecie tu także wpisy modowe, urodowe, kulinarne.
 • Ostatnio najczęściej bywam u „wnętrzarek”. Linki do kilku z nich znajdziecie we wpisie „Blogi wnętrzarskie”. Karmią mnie wizualnie i inspirują.

A na koniec coś z Youtube. Akurat nie polskiego. Pokazuję Wam jednak, bo jeśli coś podobnego polskiego istnieje to dajcie znać, chcę o tym wiedzieć. Szukam polskich, śpiewających Youtuberów.

Solala – trzech śpiewających przy stole przystojniaków ze Szwecji.

A tu więcej ich utworów: Youtube – Solala

Smacznego. Kolejne zestawienie… za tydzień? :)

This post is available in: English