W industrialnym ogrodzie na śniadaniu. Relacja.

2

Jest takie miejsce pośród warszawskich wieżowców, gdzie zachowały się mury XIX-wiecznej Fabryki Norblina. Wśród tych murów powstał miejski ogród. Niezwykle klimatyczny i niecodzienny widok. Nowoczesność miesza się z historią i przyrodą, którą tworzą ludzie. Tam spotkaliśmy się z blogerami na śniadaniu.

Uwielbiam takie niedziele – słońce, ludzie z pozytywną energią, chillout w ciekawych przestrzeniach, wspólne przygotowywanie dobrego jedzenia.

Mieście i Ogrodzie usłyszałam już jakiś czas temu od Mai Szybińskiej, która tę przestrzeń animuje. Postanowiłam, że któregoś dnia zaproszę tu blogerów. Udało się, Maja udostępniła przestrzeń tylko dla nas. Miasto i Ogród to miejsce wyjątkowe, zielona przestrzeń upraw roślin w środku miasta. W środy i w niedziele tuż obok Ogrodu funkcjonuje BioBazar, więc przy okazji zrobicie zakupy.

17

14

13

_mg_2364-3

Było pięknie, bo blogerzy przyszli z rodzinami, ze znajomymi. Dzieci bawiły się kolorowymi konewkami, a dorośli bawili się jedzeniem, wspólnie zastawiając stoły pysznościami, które przynieśli. Naleśniki, wypieki, pasty do kanapek, owoce, dżemy. Zastawiliśmy tym cztery stoły.

5

_mg_2449-2

_mg_2322

_mg_2351-2

_mg_2383

_mg_2508

10

6

_mg_2541

Oczywiście skoro blogerzy to i fotki musialy być, wszystko na bieżąco relacjonowane na Facebooku i Instagramie.

_mg_2386-2

_mg_2402

_mg_2463

Dzięki Cook Like That wspólnie przygotowywaliśmy sałatkę z buraków pieczonych, sera koziego, pomarańczy, brzoskwiń. Dla mnie połączenie bajka. Inni smażyli racuchy z owocami, które otrzymaliśmy od BioBazaru.

Dla szybkiego wyjaśnienia – Cook Like That to usługa, dzięki której zamawiasz do domu składniki na konkretne dania i na podstawie otrzymanej kartki z przepisem, sam je przygotowujesz. Czyli: wybierasz danie – Cook Like That dostarcza Ci dokładnie odmierzone składniki i przepis – gotujesz. Poza tym mega sympatyczni ludzie to tworzą, bardzo przyjaźni blogerom.

No i tak gotowaliśmy.

 

_mg_2482

zzzz

_mg_2391

_mg_2475

_mg_2478

_mg_2460

_mg_2437

_mg_2494

8

11

I jeszcze jedno z Instagrama, nie mojego.

Bardzo Wam dziękuję za wspólną niedzielę. Myślę już o kolejnej. A przestrzeni takich jak Miasto i Ogród przydałoby się w Warszawie jak najwięcej. Chrońmy je i twórzmy.

This post is available in: English