Blogerzy, jest akcja – czytamy dzieciom!

Fotor030411204

Pamiętacie Blogowigilię, na której blogerzy w ciągu 10 minut stworzyli 49 metrów łańcucha, dzięki czemu Tesco przekazało 1500 zł na zakup książek dzieciom? W najbliższą niedzielę w Fundacji Sto Pociech będzie finał akcji. 

Trochę czasu minęło od Blogowigilii (zdjęcia w kolażu autorstwa Agnieszki Wanat), ale chcieliśmy ustalić termin, pasujący osobom z Fundacji. I tym terminem jest 9 marca, czyli najbliższa niedziela.

Mam nadzieję, że znajdziecie choć dwie godziny w ciągu dnia, by blogowo przenieść się do krainy bajek:)

Dlaczego akurat Sto Pociech?

Postanowiłam, że chcę przekazać pieniądze od Tesco dzieciom i właśnie na książki. Książki kształtują młodego człowieka, rozwijają wyobraźnię, słownictwo – chcę, by do tego, choć w małym stopniu, przyczynili się blogerzy. Agnieszka Tatera z bloga Książkowo zarekomendowała tę Fundację, a ja jej wierzę.

Fundacja Sto Pociech działa na rzecz rodzin z małymi dziećmi. Głównym celem jest wspieranie rozwoju zarówno dorosłych jak i dzieci. „Powstała z inicjatywy rodziców, z powodu dzieci i dla dzieci. Chcemy, aby w Stu Pociechach dobrze spędzało się czas. Aby maluchy poznawały tu świat w towarzystwie widzących z tej samej perspektywy, a rodzice oderwali się od domowych i pozadomowych obowiązków, podzielili radościami i troskami, a przede wszystkim ucieszyli się, że mamy siebie nawzajem.” – jak czytamy na ich stronie facebookowej.

Konkrety – gdzie i kiedy się widzimy?

Czwartek, 6 marca, godz. 18:00, Tesco na ul. Górczewskiej w Warszawie – kupujemy książki.

Niedziela, 9 marca, godz. 13:30, Fundacja Sto Pociech, ul. Freta 20 w Warszawie – spotykamy się na czytanie książek dzieciom.

Kto jest chętny, zgłaszajcie się – albo w komentarzu, albo na maila ilona.patro@gmail.com, albo w prywatnych wiadomościach na Facebooku. Jeśli komuś nie pasuje czwartek na zakupy, niech zgłasza się na czytanie w niedzielę.

Stworzymy grupę, w której ustalimy co czytamy. Jeśli ktoś śpiewa, gra, maluje – niech też się zgłasza. Zilustrujemy bajki:)

Wykorzystajmy blogową, pozytywną moc i zróbmy razem coś dobrego dla innych. A może wśród dzieciaków z Fundacji kryją się przyszłe blogowe gwiazdy…?:)

This post is available in: English