Kawiarnie do pracy w Madrycie

FotorCreatedcover

Przetestowane, dokładnie wyselekcjonowane z rankingów madryckich kawiarni, rekomendowane przez madryckich blogerów. Oto moim zdaniem najlepsze kawiarnie w Madrycie, w których można ze spokojem posiedzieć z komputerem, popracować, zjeść coś dobrego i spotkać innych, pracujących przy komputerach, ludzi.

La Bicycleta

Ma klimat to miejsce. Rowery pozawieszane u sufitu, stare meble, dwa duże stoły, możliwość przyjścia z psem i co najważniejsze dla mnie: specjalnie wydzielone miejsca jako „workplace” z gniazdkami, krzesłami i stolikami tuż przy oknie. Byłam kilka razy, za każdym razem efektywność pracy była spora. Jest to zatem miejsce z dobrą energią, choć często trudno o wolny stolik, a obsługa jest zabiegana. Miejsce popularne i oblegane, ale absolutnie warto zajrzeć.

20150227_100411bicycleta

bicycleta

La Ciudad Invisible

Klimat kawiarnio-czytelni. Wracałam tam trzy razy, więc to o czymś świadczy. Panuje tu atmosfera spokoju bardzo nastrajająca do pracy i nauki. Uśmiechnięta, sympatyczna obsługa i dobra herbata.

ciudad

Federal Cafe

To tu jadłam przepyszną sałatkę z kaszy quinoa (och, właśnie znowu przypomniał mi się jej boski smak…). Jasna przestrzeń z dużym stołem na środku i mini stolikami przy oknie (świetne do pracy). Sporo osób z komputerami, no i ta sałatka.

federal

federal jedzenie

Bon Vivant & Co

Wszystko było dobrze, dopóki nie rozładował mi się komputer. Trzy gniazdka na wielką salę to zdecydowanie za mało. Niemniej jednak pracowało mi się tu dobrze, a obsługa tak pięknie się uśmiechała.

bon vivant

Tavolo Verde

Urzekł mnie stół z drewna, które przeżyło wiele, pamięta wiele i wciąż dobrze wygląda, a także stuletnie (podejrzewam, że stuletnie) narty powieszone na białej, ceglanej ścianie. Nieduża przestrzeń, spokojna atmosfera, organiczna kawa i dodatkowo sklep z antykami.

tavolo

This post is available in: English