Aplikuj do kanthari i jedź do Indii

kanthari

Wyobraź sobie siedem miesięcy w Kerali na południu Indii, gdzie w ekologicznym kampusie nad jeziorem uczysz się skutecznie wdrażać w życie swój wymarzony projekt społeczny.

I jest to bardzo realne, na wyciągnięcie ręki, wystarczy ze swoim projektem zaaplikować o tu, do Instytutu kanthari, a potem trzymać kciuki za pomyślną rekrutację:

PARTICIPANT APPLICATION FORM

Instytut kanthari położony jest w Trivandrum, w Kerali na południu Indii i szkoli działaczy społecznych (którzy często sami pochodzą lub mają styczność ze społecznościami wykluczonymi, zmagają się niepełnosprawnością, czy traumatycznymi wspomnieniami lub bliskie są im takie problemy) do wprowadzania zmian w ich społecznościach.

Jeśli jesteście gotowi na intensywną pracę i naukę, by posiąść umiejętności do samodzielnego wdrażania społecznego projektu; znacie dobrze specyfikę społeczności, której chcecie wprowadzać zmiany lub sami zmagacie się z problemem, którego dotyczy projekt; macie możliwość wyjechania z Polski na kilka miesięcy od maja do grudnia; czujecie w sobie ducha społecznego przedsiębiorcy, aplikujcie.

A jeśli nie to podrzućcie tę informację swoim znajomym, którzy mogą być zainteresowani. Koniec aplikowania upływa pod koniec lutego.

Byłam tam

Byłam w tym instytucie przez kilkanaście dni, sprawdziłam, poznałam założycieli, uczestników, którzy mają „ogień w brzuchu”, poczułam wielką energię tego miejsca i rekomenduję Wam je szczerze.

Tylko pamiętajcie: to nie są wakacje, bo czeka Was intensywna praca i nauka – ale w cudnych okolicznościach przyrody.

Fotor_141994922703220

Fotor_141994884726221

Fotor_141994938878177

Co to za kurs?

Kanthari jest siedmiomiesięcznym kursem, przygotowującym ludzi z całego świata do podjęcia inicjatyw społecznych w swoich lokalnych społecznościach.

Po siedmiu miesiącach nauki w instytucie, gdy wracają do swoich krajów wdrażać projekty w życie, objęci są 5-miesięcznym mentoringiem, wsparciem ze strony kanthari.

Przez ostatnie 5 lat kurs ukończyło 98 młodych osób z 35 krajów co poskutkowało ponad 60 aktywnie działającymi projektami społecznymi.

Bez tytułu
Jakie projekty realizują absolwenci?

Na przykład:

 • program edukacji dla dzieci z obszarów wiejskich w Nigerii;
 • mobilna szkoła dla cygańskich dzieci w Indiach;
 • ekologiczna farma prowadzona przez osoby niepełnosprawne;
 • kooperatywa niewidomych pszczelarzy na Północy Ugandy;
 • program aktywizacji przedsiębiorczej dla młodych ludzi w Serbii;
 • organizacja opiekująca się dziećmi więźniów w Indiach;
 • rodzinny dom dziecka w Kenii dla dzieci, których rodzice zmarli na AIDS,
 • mobilna (konna) szkoła dla niewidomych dzieci w Himalajach.

Uczestnicy pochodzą głównie ze społeczności, w których chcą wprowadzać zmiany lub sami zmagają się z problemami, których dotyczy projekt. Część tych działaczy poznałam. Niezwykłe osobowości.

Dlaczego kanthari?

Kanthari to bardzo małe papryczki rosnące w strefie subtropikalnej, ale za to jedne z najbardziej ostrych ze wszystkich papryczek na świecie. Absolwenci kursu są jak te małe papryczki, które dodane do potrawy całkowicie zmieniają jej smak.

Motto instytutu brzmi: „a small kanthari can make a huge difference”. Działalność absolwentów wprowadza wiele dobrych zmian w lokalnych społecznościach na całym świecie.

kanthariiii

Czego można się nauczyć?

Umiejętności niezbędnych do skutecznego zarządzania projektem społecznym:

przedsiębiorczości, strategii działań, kontaktów z urzędami, mediami, sponsorami, a także pracy nad rozwojem osobistym, wystąpieniami publicznymi.

Każdy uczestnik przyjeżdża ze swoim pomysłem na projekt, poprzez który chce wprowadzić zmiany w pewnej społeczności. Swoim społecznym marzeniem, które w trakcie trwania kursu, poprzez interakcję z działaczami społecznymi z różnych stron świata, często ewoluuje.

Przez siedem miesięcy ostro pracuje nad swoim projektem razem z doświadczonymi mentorami, uczęszcza na zajęcia, doskonali swoje umiejętności, rozwija projekt.

Pomysł zamienia się w konkretny i innowacyjny społeczny projekt, przełamujący stereotypy.

Fotor_141997670588987

Jakie warunki trzeba spełnić?

Mieć powyżej 22 lat,

Powinieneś dobrze znać środowisko, w którym chcesz wprowadzać zmiany, by je rozumieć lub samemu zmagać się z wyzwaniami, których ma dotyczyć projekt: dyskryminacja, utrudniony dostęp do edukacji, wykluczenie społeczne, wojna, niepełnosprawność, ubóstwo.

Powinieneś mieć w sobie pasję do zmieniania świata na lepsze i siłę, by działać wbrew wszelkim przeciwnościom, a także być gotowy na często ciężką pracę i naukę (w końcu to Instytut).

Powinieneś też potrafić porozumieć się po angielsku (choć poznałam osoby, które przybyły do instytutu z minimalną znajomością angielskiego, a po siedmiu miesiącach mówią płynnie).

Ile to kosztuje?

Siedmiomiesięczny kurs, pobyt w dwuosobowym pokoju, wyżywienie, dostęp do internetu i do wszystkich obiektów na kampusie masz za darmo przez cały kurs, czyli 7 miesięcy, dzięki partnerom wspierających rozwój inicjatyw społecznych.

Po Twojej stronie jest opłacenie biletu lotnicznego, wizy do Indii, ubezpieczenia podróżnego i zwrotnego depozytu w wysokości 500 dolarów.

Kto założył ten instytut?

Sabriye Tenberken, niewidoma Niemka, która sama przejechała na koniu przez Himalaje, a w Tybecie założyła szkołę dla niewidomych dzieci. Kiedyś obejrzałam film z jej wystąpienia, w którym mówiła „I am blind. So what?” – i wtedy zrozumiałam, że wszystkie ograniczenia i strachy przed działaniem i spełnianiem marzeń są tylko w naszej głowie. W kanthari jest autorką całego programu kursu.

Paul Kronenberg, Holender, jest maszyną napędzającą działanie instytutu. Motywuje, wspiera, organizuje, utrzymuje kontakt z darczyńcami, a do tego biega z uśmiechem między komputerem, aparatem, a ludźmi.

Bez tytułu

Fotor_141997595785325

Sabriye i Tomek, który w ramach projektu kanthari plus wspiera i promuje absolwentów kursu, tworząc filmy dokumentalne o ich projektach.

Sabriye i Tomek, który w ramach projektu kanthari plus wspiera i promuje absolwentów kursu, tworząc filmy dokumentalne o ich projektach.

A teraz kilka słów dla Was od założycieli

Kanthari<br /><br /><br /><br /><br /><br />                             Logo

 

SCHOLARSHIPS FOR SOCIAL CHANGE


Dear friends and colleagues,

This is a call to social entrepreneurs who want to make a difference!
The next kanthari course starts in May 2015. Applications are now welcome. Please inform any potential candidates and encourage them to apply now at http://www.kanthari.org/

The world needs great leaders, and social change projects need the best leaders possible.
We at kanthari in Trivandrum, Kerala, firmly believe that overcoming adversity in life is what plants the seeds for great leadership.

kanthari has developed a very practical, hands on, and universally unique 7 month leadership program specifically tailored for people with big dreams and passion, for people who have overcome difficult challenges and circumstances, for people who want to help others in their struggles, and for people who want to develop solutions for global problems.
What is most important is a sense of ownership, motivation, creativity, and passion to make the world a better place as well as the strength to be forces of good, not victims of circumstance.

We invite participants from all over the world and with all levels of education to bring their dreams and motivation. Applicants must be at least 22 years old and have basic computer and intermediary English skills.
International experts (catalysts) conduct hands-on, practical workshops to help bring these dreams to reality.

Please help us by encouraging others to apply. Or perhaps realize your own organization’s dream for change and apply yourself.

Thank you for your help!

More info at:

kanthari

 • Trivandrum, 695020
 • Kerala, India

Dlaczego ja trafiłam do kanthari?

Zerknijcie do moich innych wpisów:

 A teraz wielka prośba do Was

Zróbmy razem coś dobrego noworocznie i udostępnijcie informację o Instytucie kanthari swoim znajomym.

Niech dotrze do jak największej liczby osób.

A może sami się skusicie na kilka miesięcy w Indiach, by nauczyć się skutecznie wdrożyć w życie swój wymarzony projekt społeczny i uczynić choć fragment świata lepszym…?

This post is available in: English